پدیده، میزان و حالا ثامن الحجج

پدیده، میزان و حالا ثامن الحجج

وظیفه ی دولت و حاکمیت عبارت است از حمایت از حقوق مردم و حفظ امنیت، ایجاد عدالت، اعتلای ارزشهای اخلاقی و رونق اقتصادی.
بخشنامه ذیل را ببینید، این یعنی مسیری که سهامداران "پدیده" و سپرده گذاران "میزان" پیمودند را اينك بايد صاحبان حساب در موسسه "ثامن الحجج " نیز بپیمایند!

وظیفه ی دولت و حاکمیت عبارت است از حمایت از حقوق مردم و حفظ امنیت، ایجاد عدالت، اعتلای ارزشهای اخلاقی و رونق اقتصادی.
بخشنامه ذیل را ببینید، این یعنی مسیری که سهامداران "پدیده" و سپرده گذاران "میزان" پیمودند را اينك بايد صاحبان حساب در موسسه "ثامن الحجج " نیز بپیمایند! یا به عبارت دیگر به جای مسئولان دولتی که وظیفه ی نظارت داشتند و صدا و سیما و کسانی که سالها از اینگونه موسسات منتفع بودند، مردم باید نقدا جریمه شوند. جریمه ی مردم، یعنی سرگردانی آنها و از بین رفتن دارایی هایی که روی آن حساب کرده بودند! یعنی از بین رفتن سرمایه و البته از دست دادن آبرویشان!!
ای کاش همزمان با صدور این بخشنامه، مقصران هم مشخص گردند. بلوکه کردن پول ها راه حل نیست. مثل آن می ماند که راننده ی اتوبوسی قانون را رعایت نکرده و حالا پلیس راه آمده و به جای جریمه ی راننده یا تعویض وی، چرخ های ماشین را پنچر کند و یا تک تک مسافرین را بازداشت نماید! قطعا یک لحظه تعطیلی یک نظام بانکی و مالی در حکم همان پنچری است. لطفا فکرهایتان را بکنید؛ اگر راننده مقصر است، او را تغییر دهید یا جریمه کنید، مردم مقصر نیستند.
دوباره به صدر نامه نگاهی بیاندازید. شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت، اینگونه محقق نمی شود! اگر به فکر سرمایه ی مالی مردم نیستید، به فکر سرمایه ی اجتماعی نظام باشید. 
کارشناس مسایل مالی، محمد مهدی برادران، بیست و ششم دیماه نود و چهار

درباره محمد مهدی برادران

همزمان با تدریس دروس دانشگاهی، مدیریت امور اجتماعی و مشارکت­های مردمی شهرداری را بر عهده گرفتم و تلاش نمودم با رویکرد اجتماعی به شهر، شکاف میان مردم و شهرداری را کاهش دهم...

زندگی نامه >>

 

گالری تصاویر