معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد خبر داد؛ فراخوان ۸۰۰ پروژه در قالب بودجه ریزی بر مبنای عملکرد

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد خبر داد؛ فراخوان ۸۰۰ پروژه در قالب بودجه ریزی بر مبنای عملکرد

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد از فراخوان 800 پروژه در قالب بودجه ریزی بر مبنای عملکرد برای ارائه به پیمانکاران در ظرف یک تا دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانابه نقل از صبح توس، محمد مهدی برادران عصر امروز در گفتگوی زنده رادیویی برنامه شهر ما، بیان کرد: نقش معاونت برنامه ریزی در کلیه برنامه‌های شهرداری حایز اهمیت است، به طوری که امسال کلیه پروژه‌های اجرایی سطح شهر از یک نظام برآورد و ریز متره مناسب برخوردار می شوند که در این راستا اسناد مناقصه ۸۰۰ پروژه در قالب فراخوان ظرف یک تا دو هفته آینده به پیمانکاران ارائه خواهد شد.

وی عنوان کرد: امیدواریم با ارائه دقیق این اسناد و فراخوان عمومی بین شرکت‌ها بتوانیم این پروژه‌ها را در سطح حوزه‌های فنی عمران، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، مسائل فرهنگی و … اجرایی کنیم، تا فرایندتوسعه شهری با شدت بیشتر دنبال شود.

 برادران اظهار کرد: برای رسیدن به برنامه ریزی مناسب باید بتوانیم نظامات برنامه ریزی را در مجموعه مدیریت شهری و حوزه خدمات شهری نهادینه کنیم. وی ادامه داد: هر نظام برنامه ریزی بر پایه نظام آماری شکل می‌گیرد که ما در مجموعه معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد و با کمک سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، تلاش می‌کنیم که مجموعه اطلاعات شهر را به صورت یکپارچه در آورده تا پایه برنامه‌ریزی برای مدیران شهری مهیا شود.

 معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد اضافه کرد: علاوه بر این، برنامه عملیاتی چهارساله بین سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ شهرداری مشهد با همکاری شورای شهر نهایی شده است، تا در افق چهارساله اقدامات را در قالب بودجه سالانه انجام دهد.

 برادران با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های مقام معظم رهبری بر ضرورت اتخاذ بودجه ریزی بر مبنای عملکرد تاکید دارد، افزود: بر همین اساس و بر اساس دستور العمل شورا، شورای برنامه‌ریزی توانسته است بودجه ریزی را از مبنای هزینه‌ای به مبنای عملکرد تغییر وضعیت دهد و برای ۴۶۵ محصول یا خدمت احصاء کند و معادل با این میزان قیمت تمام شده را تعیین کند.

 وی در ادامه با اشاره به جلسه دو هفته قبلی که در تهران بر پایه بودجه‌ریزی و بر مبنای عملکرد بین تمام دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار شده بود، عنوان کرد: شهرداری مشهد توانست نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، بالاترین رتبه را کسب کند.

 برادران خاطر نشان کرد: در سال جاری مدیریت شهری مشهد توانسته است در موضعات مختلفی همچون پژوهش، ساختار تشکیلاتی، چابکی سازمانی، آراستگی سازمانی، کیفیت خدمات و … خدمات خود را در ۱۹ سازمان موسسه و سازمان وابسته و ۱۳ منطقه شهرداری مشهد بروزرسانی کرده و به ارائه خدمات بپردازد.وی یادآور شد: در حوزه نظارت فرایندی شرایطی فراهم شده که مردم هم بتوانند نظرات خود را ارائه کنند تا در صورت خطا از سوی پیمانکاران به آن‌ها تذکرات لازم داده شود.

 وی در این راستا به ایفای نقش کلیدی نظام آموزشی محله محور در محلات چه در نظام برنامه‌ریزی و چه در حوزه نظارت اشاره کرد و گفت: بسترهای لازم در این خصوص فراهم شده است تا با این کار شاهد مشارکت بیشتر مردم باشیم.

درباره محمد مهدی برادران

همزمان با تدریس دروس دانشگاهی، مدیریت امور اجتماعی و مشارکت­های مردمی شهرداری را بر عهده گرفتم و تلاش نمودم با رویکرد اجتماعی به شهر، شکاف میان مردم و شهرداری را کاهش دهم...

زندگی نامه >>

 

گالری تصاویر