معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد گفت: با توجه به آلودگی‌های صوتی پیگیر انتقال فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به خارج از شهر هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد گفت: با توجه به آلودگی‌های صوتی پیگیر انتقال فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به خارج از شهر هستیم.

برادران با تأکید بر اینکه آلودگی صوتی فرودگاه برای شهروندان مشهدی مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کند, خاطرنشان کرد: یکی از محورهای توسعه شهرداری مشهد انتقال فرودگاه مشهد به جایی دیگر است.

 

مهدی برادران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از هشتم آبان ماه سال 88 که ما با حضور نمایندگان مجلس به عنوان پایتخت معنوی دست پیدا کردیم مقرر شد سالانه 200 میلیارد به مشهد اختصاص یابد و امروز از این حیث به حداقل ممکن‌ها از ابتدای سال رقمی زیر 10 میلیارد از آن تأمین شده است و در کل استان هم این رقم زیر 30 میلیارد است.

برادردان تصریح کرد: اختیارات هیئت دولت در این حوزه به شورایی اختصاص یافته که حضور استاندار و شهردار در آن الزامی است.
وی با بیان اینکه زیارت تنها مربوط به مشهد نیست, عنوان کرد: زیارت اختیاراتی ملی می‌خواهد و ما امروز در دولت سیاستی مشخص و شفاف در بحث زیارت نداریم و انتظار داریم سیاست‌های حمایتی را درباره زیارت شاهد باشیم.
برادران با تأکید بر اهمیت بازسازی بافت فرسوده مشهد مقدس اظهار کرد: انتظار داریم برای ترمیم و احیای بافت فرسوده مشهد مقدس که بخش بزرگی را شامل می‌شود دولت به یاری شهرداری آید.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مقدس گفت: انتقال فرودگاه مشهد مقدس که وزیر راه اولویت آن را مورد تأکید قرار نداده برای ما یکی از طرح‌های بزرگ به شمار می‌رود که باید پیگیر آن باشیم.
برادران با تأکید بر اینکه آلودگی صوتی فرودگاه برای شهروندان مشهدی مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کند, خاطرنشان کرد: یکی از محورهای توسعه شهرداری مشهد انتقال فرودگاه مشهد به جایی دیگر است و با این حال این پروژه مورد تأکید مقامات دولتی نیست.
وی با اشاره به ضرورت نداشتن خط قطار شهری به شهر جدید گلبهار افزود: مقامات دولتی بهتر است مستندات اقتصادی توجیح کننده این خط قطار را به ما ارائه دهند تا ما به بررسی آن بپردازیم.
برادران از جمعیت 2 میلیون و 807 هزار نفری مشهد مقدس خبر داد و افزود: تعداد 815 هزار و 630 خانوار ساکن در مشهد داریم و مساحت شهر 328 کیلومتر مربع با احتساب طوس و قرقی است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد عنوان کرد: میانگین سنی شهر مشهد 29.5 سال است و بعد خانوار از لحاظ جمعیتی به رقم 3.4 ختم می‌شود.
برادران یکی از دغدغه‌های خود را هرم جمعیتی مشهد مقدس دانست و افزود: امروز به ازای هر فرد کهنسال سه جوان داریم و این رقم تا سی سال آینده برعکس می‌شود.
وی تصریح کرد: جمعیت زیر ده سال ما در حال حاضر کاهش یافته و این نشان دهنده ترتیب ناهماهنگ جمعیتی است.
برادران گفت: برای نخستین بار رویکرد جامعی برای بودجه شهرداری داشتیم و بودجه ما به سه بخش بودجه شهرداری با اعتبار 25 هزار و 20 میلیارد تومان، بودجه سرمایه‌گذاری‌های شهرداری با مبلغ 3 هزار 489 میلیارد تومان و بودجه سازمان‌های وابسته نیز 601 میلیارد تومان است، در مجموع رقم بودجه امسال به طور دقیق 6 هزار و 363 میلیارد است.

درباره محمد مهدی برادران

همزمان با تدریس دروس دانشگاهی، مدیریت امور اجتماعی و مشارکت­های مردمی شهرداری را بر عهده گرفتم و تلاش نمودم با رویکرد اجتماعی به شهر، شکاف میان مردم و شهرداری را کاهش دهم...

زندگی نامه >>

 

گالری تصاویر